ČLÁNEK TÝDNE: "Realita" - žijeme ve spěchu, strachu a převracíme žebříčky hodnot.

9. února 2013 v 12:38 | Elliette
Dnešním životním stylem je žít ve stylu S. Tedy žít ve stresu, strachu, spěchu, smutku. Jistě sami najdete spoustu dalších slov. Lidé se naučili podléhat médiím, poplašným zprávám a pesimismu. Neumí se bavit, odpočívat, relaxovat a brát věci s optimismem. S oblibou to svádíme na dnešní dobu. Na větší kriminalitu, menší jistotu a vůbec na všechno, co máme zrovna po ruce. Ale strůjcem svého štěstí jsme jen a jen mi sami.

Ztěžujeme si, že nemáme čas na odpočinek, na relaxaci a na koníčky. Chtěli bychom sportovat, ale po práci si raději sednem k televizi. Chtěli bychom trávit více času s přáteli, ale raději sedneme k sociálním sítím nebo jim zavoláme. Zkrátka bychom chtěli spoustu věcí ale jsme příliš líní na to je vykonat.

Naučili jsme se spoustu zlozvyků. Jsme pesimističtí, ztěžujeme si a jsme líní. A neustále čekáme, kdy přijde ten někdo, kdo nás toho zbaví. Kdo mávne kouzelnou hulkou a všechny tyhle trable odstraní. Ale to my jsme ti kouzelníci. Ne vždy jde všechno hladce. Ale chtít a snažit se, je padesát procent úspěchu.

Přiznejme si, kolikrát se denně usmějeme? Raději se mračíme, křičíme, nadáváme. Je to nepatrná věc, které si možná ani nevšimnete. Ale její změna k lepšímu je první krok ke šťastnému životu. ☺
Elliette
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 carameels carameels | Web | 9. února 2013 v 20:21 | Reagovat

Ahoj Elliette,

děkuji moc za návštěvu a hezké komentáře! :) Udělalo mi to radost. Na pásky jsem Ti napsala e-mail, na hennu máš odpověď v komentářích v článku, všimla jsem si toho pozdě a nechtěla jsem psát nový e-mail.
Měj se! :) Carameels.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama