TT: Originalita neroste na stromech.

28. června 2014 v 14:56 | Elliette |  Aktuality
Každý z nás chce být v hlouby duše originální. Protože být originální, to je přece IN, to se nosí. A tak s myšlenkou a přesvědčením, jak chceme být originální, podléháme módním trendům, hitům, módě, kterou určují značkové obchody a módní návrháři, leckdy bez špetky vkusu. Oblečeme se do neonově barevných trik, k tomu obří sluneční brýle a doladíme to jedním párek conversek. A s pocitem, jak jsme trendy, in a originální vyjdeme do ulic jako další tuctovka. Nebo to můžeme pojmout z druhé strany. Budeme dělat úplný opak, čím šílenější, tím lepší. A tak budeme schopné jít ven klidně v pytli od brambor, který nás bude kousat, budeme si v něm připadat právě jako ta brambora a celou cestu po městě budeme přemýšlet, co si o mě lidi myslí. Ale budeme originální. Protože v tom v dnešní době originalita zpočívá. Ale originalita neroste na stromech.


Většina z nás se bojí být sami sebou, neboť si myslí, že takový by je lidé neměli rádi. A tak jsou někým jiným. A přitom v hloubi duše máme rádi právě ty, kteří jsou sami sebou.

Není to tak dlouho, co jsem se pozastavila na jedné ze zastávek pražského metra. Viděla jsem zde dívku, odhadem zhruba 13 let, a mohu vám říci, ta byla jedním slovem originál. Naprosto se vimykala všem trendům a netrendům, bez šminek, s krásnými přírodně zrzavými vlasy, pihami a tak originálně oblečená, sladěná, že jsem měla chuť za ní jít a říct jí, jak moc jí to sluší. Přirozenost z ní přímo sálala. K mé smůle zrovna nastoupila do vagonu, který jel druhým směrem a já neměla možnost. Snad jí to někdy řekne někdo jiný, aby věděla, že taková má být, taková má zůstat a nijak se neměnit ani kvuli době, ani kvuli lidem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denise Libertas Denise Libertas | Web | 1. července 2014 v 21:00 | Reagovat

ahooj :)
no ono s tím ebay je to trošku složitější, hlavní předpoklad je bankovní účet a účet paypall, přes kterej probíhá platba, ale kdybys měla zájem, mohla bych ti zkusit popsat nějak srozumitelně :D :)

2 Elis Elis | Web | 3. července 2014 v 16:19 | Reagovat

Nejsou to módní trendy donesené k nám od módních návrhářů. Ano. Neonové barvy byly před nedávnem součástí takového pseudo-módního trendu, ale narozdíl od běžných smrtelníků to umí modelky nosit a nezkombinují pět neonových barev do jednoho oblečení. Problémem je, že toto oblečení je pak na každém rohu, co se tedy týče těch obchodů zaměřených na takovou, řekla bych, módu mladých lidí. Mám na mysli Gate, New Yorker a podobné obchody pro mě s nevysvětlitelnou poptávkou a zbožím nepříliš na úrovni. Myslím si ale, že originalita nesouvisí ani tak s oblečením jako s povahou člověka. Dnes je každý na chlup stejný. Lidi se hádají, protože každý chce mít svůj vlastní názor. Kradou a ubližují si navzájem, přesto jsou "na oko" chápaví, přátelští a milí. Každý stihne ještě před 15. rokem vykouřit svou první cigaretu. Originalita je něco výjimečného a nezáleží na tom, kdo kolik má peněz na oblečení (tady totiž bude vždy originální ten, kdo má peněz logicky víc), ale jak moc je/není ovlivněn vlastní dobou a sám sebou. Toť můj názor.. :)

3 Elis Elis | Web | 3. července 2014 v 16:26 | Reagovat

A jen ke komentáři, který jsi mi psala na blog...

Nemluvím tu o situaci, kdy budu tupě zírat do stropu, ládovat se chutným leč nezdravým jídlem a k tomu brát tabletku a doufat, že najednou za týden zhubnu 10 kg. Vůbec ne. Kdyby sis třeba o tom něco našla, konkrétně generica redukta je šumivá tabletka obsahující extrakt ze zeleného čaje, vlákninu a chrom, jež jakožto stopový prvek je pro tělo potřebný. Jde tedy o menší doplněk běžné zdravé stravy. A jíst jen, když má člověk hlad. Ano, neříkám, že to je dobře, ale mně to stačí. Dělám to tak a nemám stavy přejídání a tak dále. Každý je přeci jen jinak stavěný a vyhovují mu jiné věci... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama